*توی جمعی كه یه عده پسر دارن فوتبال میبینند ، در لحظه حساس تلویزیون رو خاموش كن

تبلت‌, گلكسی تب, رایانه‌های لوحه‌ای

 

انتخاب رایانه‌های لوحه‌ای (tablet) و تلفن‌های همراه هوشمند (smartphone) برای خرید با این تنوع بی‌حد و حصر كار چندان ساده‌ای نیست. با توجه به این همه مدل و سیستم عامل (OS) اندروید و iOS رایانه لوحه‌ای، ما در اینجا قصد داریم هشت نكته كلیدی مهم را جهت راهنمایی شما برای تصمیم‌گیری صحیح در انتخاب خرید رایانه‌های لوحه‌ای یا تلفن‌های همراه هوشمند تبلتی شرح دهیم:

1ـ بزرگی صفحه نمایش
اندازه صفحه نمایش یكی از مهم‌ترین نكته‌هایی است كه باید در انتخاب تبلت‌ها در نظر داشته باشید. البته بزرگی صفحه نمایش رایانه لوحه‌ای دقیقا به نیاز و علاقه شخصی و این كه تا چه حد می‌خواهید قابل حمل باشد، بستگی دارد. اندازه صفحه نمایش 7‌/‌9 اینچ مشخصه رایانه لوحه‌ای شركت اپل، آیپد (iPad) است. گزینه كوچك‌تر دیگر هفت اینچی است كه امروز خیلی طرفدار دارد و تبلت‌های Streak7 شركت دل و PlayBook شركت بلك بری از نمونه‌های آن است. تبلت‌ها در اندازه‌های دیگری چون 9‌/‌8، 1‌/‌10 و موبایل ـ تبلت‌ها در اندازه‌هایی حدود پنج اینچ زیاد است. در بین تلفن‌های همراه هوشمند صفحه نمایش چهار اینچی اندازه استانداردی است، اما آنها از نظر كیفیت بسیار متنوعند. امروزه بسیاری از تلفن‌های همراه هوشمند مانند Galaxy S2 صفحه نمایش‌های AMOLED دارند كه رنگ‌های واقعا زنده‌شان هنگام پخش و استریم محتوای رسانه‌ای (media) بخوبی نمود دارد.

تبلت‌, گلكسی تب, رایانه‌های لوحه‌ای

2ـ سیستم عاملی تبلت
انواع گوناگونی از سیستم‌های عامل (زمینه نرم‌افزاری كه تبلت‌ها و تلفن‌های همراه هوشمند بر آن به كار می‌پردازند) برای تبلت‌ها وجود دارد. یكی از محبوب‌ترین آنها iOs گزینه اپل است كه در آیفون (iPhone) و آیپد یافت می‌شود. بیشتر تبلت‌های سال 2012 با OS اندروید نگارش 4 (بستنی حصیری) شخصی‌سازی شده براساس OS گوگل كه در تلفن‌های همراه كاربرد دارد، می‌تازد. بقیه سیستم‌های عامل‌ رایانه‌های لوحه‌ای سال 2011 توسط HP و بلك بری پدید آمده و توسعه یافتند. اكنون ویندوز 8 و 7 كه شما را قادر می‌سازد برنامه‌های رایانه‌های PC را روی رایانه‌های لوحه‌ای اجرا كنید، نیز خاستگاه بسیاری از تبلت‌هاست. در بین تلفن‌های همراه هوشمند Windows Phone 7 یكی از سیستم عامل‌های كاملا پیشرو و یكی از بهترین آنهاست. آیفون و تلفن‌های دستی اندرویدی نیز انتخاب‌های مناسبی به شمار می‌رود.

 

تبلت‌, گلكسی تب, رایانه‌های لوحه‌ای


3ـ میزان ظرفیت فضای ذخیره داده تبلت
مقدار ظرفیت فضای ذخیره داده‌ای كه شما برای یك رایانه لوحه‌ای نیاز دارید، بستگی مستقیم به مورد كاربری تبلت شما دارد. در مجموع یك فضای ذخیره داده 16 گیگابایتی برای یك رایانه لوحه‌ای كاملا كافی به نظر می‌رسد و شما می‌توانید انبوهی از موزیك‌ها و عكس‌ها را در آن جای دهید؛ اما در مورد ویدئوی HD و برنامه‌های كاربردی پر حجم قضیه فرق كرده و نیاز به حافظه به مراتب بزرگ‌تری دارید. در صورتی كه به ذخیره مقدار زیادی عكس و ویدئو نیاز نداشته باشید، حافظه‌هایی كمتر از این مقدار نیز كافی به نظر می‌رسد. محصولات اپل فاقد درگاه كارت‌خوان هستند، اما بسیاری تبلت‌های دیگر در بازار دارای شكاف‌های كارت‌های میكرو SD یا میكرو SDHC جهت توسعه فضای ذخیره داده موجود سیستم هستند.

 

تبلت‌, گلكسی تب, رایانه‌های لوحه‌ای


4ـ نیاز واقعی به 3G
همه رایانه‌های لوحه‌ای از Wi-Fi پشتیبانی به عمل می‌آورند، بنابراین قادرید آنها را به صورت بی‌سیم به شبكه خانگی وای ـ فای خود متصل سازید. برخی از تبلت‌ها نیز دو نوع اتصال‌پذیری بی‌سیم و3G را با هم مورد پشتیبانی قرار می‌دهد و در نتیجه علاوه بر وای ـ فای شما می‌توانید سیمكارتی را كه اینترنت موبایلش فعال شده درون آنها قرار دهید و در حال حركت از اینترنت استفاده كنید. معمولا سرویس 3G گران‌تر از خدمات معمولی اینترنت موبایل است.

تبلت‌, گلكسی تب, رایانه‌های لوحه‌ای


5- تعداد برنامه نرم افزاری كاربردی قابل انطباق
فروشگاه Apple App Store با بیش از 300 هزار برنامه كاربردی، فعلا در بین فروشگاه‌های App از بیشترین تعداد برنامه برخوردار بوده و همه با دستگاه‌های آیپد و آیفون قابل استفاده است؛ اما تعداد 65 هزار از این برنامه‌ها مخصوص این دو وسیله طراحی و برنامه نویسی شده‌اند. در مورد اندروید، بیش از 250 هزار برنامه نیازهای اساسی این دستگاه‌ها را پوشش می‌دهد. سیستم‌های عامل‌ دیگر نیز فروشگاه‌های Apps خاص خود را دارند كه در مقایسه با دو فروشگاه ذكر شده، بسیار كوچك‌تر است. به هر حال شما باید تبلتی را انتخاب كنید كه برای همه كارایی‌های آن، برنامه كاربردی در دسترس باشد.

 

تبلت‌, گلكسی تب, رایانه‌های لوحه‌ای


6ـ وزن و ضخامت تبلت
آیپد 2 با وزن و ضخامت كم به ترتیب 601 گرمی و 8‌/‌8 میلیمتری خود كه لاغرترین تبلت شناخته شده، سر و صدای زیادی برپا كرده است. اما در این میان تبلت‌های دیگری هم هست كه از این دو نظر اسم و رسمی كسب كرده‌اند. رایانه لوحه‌ای پلی بوك بلك بری 7‌/‌9 میلی‌متر ضخامت داشته و فقط 400 گرم وزن دارد و گلكسی تب (Galaxy Tab) 1‌/‌10 اینچی سامسونگ نیز با 9‌/‌10 میلیمتر ضخامت و وزن 599 گرم نیز اسمش سر زبان‌هاست. نقطه مقابل همه آنها زوم موتورولا (MotorolaXoom) سنگین وزن 730 گرمی است. لاغری و سبك وزنی در تلفن‌های همراه هوشمند یكی از محاسنی است كه از همه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. بدنه فلزی اغلب بر وزن وسایل می‌افزاید، اما از سوی دیگر احساس استحكام و كیفیت بیشتری را منتقل می‌سازد. همه این مسائل وقتی بخوبی حس می‌شود كه بخواهید رایانه لوحه‌ای‌تان را داخل كیف خود حمل كنید، بنابر این پیش از خرید آنها، وزنشان را بخوبی سبك سنگین كنید.

 

تبلت‌, گلكسی تب, رایانه‌های لوحه‌ای


7ـ دوربین
امروزه بیشتر تبلت‌ها و همه تلفن‌های همراه هوشمند مجهز به دوربین هستند كه امكان ثبت لحظه‌ها را به صورت تصاویر ثابت و متحرك برای شما فراهم می‌كند. بیشتر تبلت‌ها دوربینی روی خود در بالای صفحه نمایش دارند و این به معنای آن است كه شما می‌توانید برنامه‌هایی چون Skype را برای چت تصویری با آنها به كار ببرید. تلفن‌های همراه هوشمند به دوربین‌هایی چنان با كیفیت مجهزند كه می‌توانید عكس‌هایی حرفه‌ای با آنها بگیرید.

 

تبلت‌, گلكسی تب, رایانه‌های لوحه‌ای


8 ـ‌ اتصال به تلویزیون
در بسیاری از تبلت‌ها و تلفن‌های همراه فوق پیشرفته، امكان اتصال به تلویزیون و صفحه نمایش از طریق كابل HDMI فراهم شده است. این نكته در مواردی كه می‌خواهید محتوای رسانه‌ای دستگاه خود را در صفحه‌ای بزرگ برای خانواده و دوستان به نمایش بگذارید مزیتی فوق‌العاده عالی محسوب می‌شود. البته برای این منظور تبلت‌هایی مانند زوم موتورولا با خروجی HDMI در اندازه كامل مناسب‌تر است.
منبع:jamejamonline.ir

آخرین مطالب

» CES 2014 - معرفی گلکسی نوت پرو 12.2 و خانواده گلکسی تب پرو در سه اندازه 12.2، 10.1 و 8.4 اینچی توسط سامسونگ ( یکشنبه 4 اسفند 1392 )
» معرفی آیفون 5 اس مجهز به حسگر اثر انگشت و پردازنده 64 بیتی ( پنجشنبه 2 آبان 1392 )
» دانلود بازی Pro Evolution Soccer 2014 Xbox 360 ( دوشنبه 1 مهر 1392 )
» دانلود Mozilla Firefox v18.0.2 Final نرم افزار مرورگر موزیلا فایرفاکس ( دوشنبه 1 مهر 1392 )
» دانلود نسخه نهایی Windows 8 Professional July 2013 + کرک ( پنجشنبه 28 شهریور 1392 )
» استقلال به نیمه نهایی... ( چهارشنبه 27 شهریور 1392 )
» خطای دید - 100 صدمین پست ( دوشنبه 10 تیر 1392 )
» تولد یک سالگی"هر چی بخوای بدونی!" 15 مرداد ( دوشنبه 10 تیر 1392 )
» نتیجه نظر سنجی ( یکشنبه 9 تیر 1392 )
» 2014-MAZDA6 ( یکشنبه 9 تیر 1392 )
» طراحی کاتالوگ های سه بعدی با نرم افزار 3D PageFlip Standard 2.6.9 ( چهارشنبه 5 تیر 1392 )
» دانلود Mammoth Mystery DVDrip مستند رازهای ماموت ( چهارشنبه 5 تیر 1392 )
» ولادت امیر مؤمنان حضرت علی(ع) و روز پدر مبارک باد. به ویژه پدر خودم ( جمعه 3 خرداد 1392 )
» تصاویر خنده دار و جالب ( چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392 )
» دانلود بازی فوق العاده فرار زامبی ها Zombies Run! v2.0 آندروید ( پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 )
» شکار لحظه ( پنجشنبه 29 فروردین 1392 )
» زمین‌لرزه‌‌ 7.5 ریشتری سراوان در سیستان و بلوچستان را لرزاند ( سه شنبه 27 فروردین 1392 )
» دانلود بازی Crysis 3 برای PC با لینک مستقیم + کرک ( سه شنبه 27 فروردین 1392 )
» دانلود نرم افزار افزایش کیفیت تصاویر DxO Optics Pro 8.1.5 Build 294 Elite ( جمعه 23 فروردین 1392 )
» دانلود نرم افزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی فایل ها GoodSync Enterprise 9.4.8.8 ( جمعه 23 فروردین 1392 )
» گرفتن فیلم و عکس از بازی ها با نرم افزار iGame Capture Pro 1.0.3.24 ( جمعه 16 فروردین 1392 )
» خانه های رویایی برای زندگی (تصاویر) ( دوشنبه 12 فروردین 1392 )
» معمای گودال !! (تست هوش) ( سه شنبه 6 فروردین 1392 )
» عکس های دیدنی روز ( سه شنبه 6 فروردین 1392 )
» خلاقیت های بامزه و خنده دار ( سه شنبه 6 فروردین 1392 )
» عکس های دیدنی روز ( دوشنبه 28 اسفند 1391 )
» نوروز 92 مبارک ( جمعه 25 اسفند 1391 )
» جمله ی آموزنده ( دوشنبه 21 اسفند 1391 )
» تصاویری جالب از شباهت گربه ها و افراد مشهور ! ( دوشنبه 21 اسفند 1391 )
» طنز: وقتی که پسر غضنفر, پدرش را دق می دهد! ( چهارشنبه 16 اسفند 1391 )
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic